Valensija nastavila pobednički niz: Pao i Espanjol

Primera 19. nov 201718:06 > 18:12
Getty Image/David Ramos / Staff

Fudbaleri Valensije pobedili su u gostima ekipu Espanjola rezultatom 2:0 u utakmici 12. kola Primere.

Slepi miševi nastavili su fantastičnu seriju od osam vezanih pobeda.

Espanjol je bio bolji prvih 60 minuta, dva puta su pogodili sttaivu, a golman Neto je dva puta spasio svoj tim.

Promašaje Espanjola kaznio je Žofri Kondogbija u 67. minutu golom sa dvadesetak metara.

To je obeshrabriloekipu iz Barselone koja nije napravila više nijednu šansu, a grešku kapitena Viktora Sančeza koristi Santi Mina, koji je u 83. minutu postigao gol za 2:0.

Trener Valensije Marselinjo je zbog prigovora isključen u 76. minutu zbog čega neće moći da vodi ekipu u sledećem kolu na meču protiv Barselone.

On je za taj meč danas čuvao fudbalera Simonea Zazu, kako bi bio odmoran za derbi meč.

Gonzalo Gedeš je odigrao svega 30 minuta protiv Espanjola iz istog razloga.

Posle ove pobede Valensija zauzima drugo mesto na tabeli sa 30 bodova, što je četiri boda manje od lidera Barselone.

Komplet tabelu španskog prvenstva pogledajte OVDE.