Primera: Eibar uvedljiv, crna serija Betisa

Primera 20. nov 201722:59 > 23:10
David Ramos, Getty Images

Fudbaleri Eibara ubedljivo su slavili nad Betisom 5:0 (2:0) u 12. kolu španske Primere.

Vođstvo domaćem timu doneo je Serđi Enrik, koji je postigao gol u sedmom minutu, na dodavanje Takašija Inuija.

Na 2:0 povisio je Gonzalo Eskalante posle centar šuta Davida Hunke u 30. minutu.

Na startu drugog poluvremena, u 55. minutu defanzivac gostiju Aisa Mandi dobio je direktan crveni karton posle povlačenja za dres Ćarlesa Dijesa u svom šesnaestercu. Isti igrač je penal za domaći tim pretvorio u pogodak i na taj način obezbedio tri gola prednosti.

I pored brojčane inferiornosti, ekipa Betisa je mogla da postigne dva gola da je Serhio Leon bio precizniji u 54. i 61. minutu.

Ćarles Dijes je ponovo bio precizan za 4:0 u 71. minutu, posle dodavanja Ivija Aleha, čime je postao drugi strani igrač u ekipi Eibara posle Takašija Inuija koji je postigao dva gola za sovj tim na jednoj utakmici.

Tačku na treći trijumf svog tima u ovoj sezoni svojim drugim golom na utakmici stavio je Serđi Enri, na asistenciju Andera Kape u 80. minutu.

Betis je po prvi put ove sezone tri meča uzastopno bez trijumfa, dok je Eibar nakon treće pobede u šampionatu došao do 11. boda i na taj način se udaljio iz zone ispadanja.

Pogledajte rezultate i tabelu španske Primere.