Izvor: Getty Images / Christopher Lee
Fudbal 14.01.2018 | 14:05 > 14:06

Selta po običaju protiv Levantea

Celta de Vigo

Fudbaleri Selte pobedili su Levante na gostovanju rezultatom 1:0 u prvoj utakmici nedeljnog programa 19. kola Primere.

Pione Sisto

Izvor: Octavio Passos/Getty Images

Junak trijumfa tima iz Viga pred 17.000 navijača u Valensiji bio je Pione Sisto, koji je posrtigao jedini gol na utakmici posle asistencije Ijaga Aspasa u 37. minutu.

Levante je u tom duelu imao mnogo više šansi, ali su gosti iskoristili jedinu dobru šansu i uspeli da slave. Selti je to šesti uzastopni trijumf nad klubom iz Valensije, treći rezultatom 1:0. Levante je poslednji put slavio protiv Selte u oktobru 2013. godine, kada je sa 1:0 pobedio u Vigu.

Odlične prilike za domaći tim imali su Emanuel Boateng i Hose Luis Morales, ali je Ruben Blanko bio sjajan na golu gostiju. Ipak, na kraju je Levante sedmu utakmicu u nizu završio bez postignutog gola.

Srpski fudbaler Nemanja Radoja igrao je za Seltu od 72. minuta, dok je na drugoj strani Saša Lukić ostao na klupi.

Selta sada drži deseto mesto na tabeli sa 25 bodova, dok je Levante na 16. poziciji sa 18 bodova.