Deportivo naljutio Kralja, pa primio sedam komada

Primera 21. jan 201818:14 > 18:15
Denis Doyle/Getty Images

Fudbaleri madridskog Reala ubedljivo su savladali Deportivo na Santjago Bernabuu posle preokreta 7:1, u okviru 20. kola španske LaLige.

Kraljevskom klubu je to prvi trijumf posle tri meča u ligi i sada je na četvrtoj poziciji sa 35 bodova. Sa druge strane, Deportivo je ostao u zoni ispadanja, na 18. mestu sa 16.

Meč je obeležio Portugalac Ronaldo koji je sa dva gola došao do ukupno 13 na 10 mečeva protiv Deportiva, a isto toliko pogotka postigli su Garet Bejl (prvi je bio spektakularan) i Naćo. Prvi gol u sezoni postigao je i Luka Modrić.

Deportivo je prvi stigao do prednosti, a pogodak je za tim iz Galicije postigao Adrijan u 23. minutu na asistenciju Lukasa Peresa.

U nastavku, domaćin je stvarao ali i promašivao šanse, sve do 32. minutu kada je Naćo uspeo da iskoristi dodavanje Marsela i poravna rezultat.

Najlepši detalj viđen je 10 minuta kasnije, tada je Geret Bejl izuzetno preciznim udarcem iskosa sa desne strane doneo preokret Realu.

Velšanin je bio produktivan i u nastavku, pošto je novi gol postigao u 58. minutu na dodavanje Krosa, a onda se u 68. minutu u strelce upisao i Luka Modrić, dobrim šutem posle asistencije Ronalda.

Ni Portugalac nije propustio priiku da se upiše u strelce, naprotiv, to je učinio dva puta. Najpre u 78. posle centaršuta Kazemira sa desne strane, a zatim i u 84.

Konačan rezultat postavio je Naćo novim pogotkom u 88.