Sosijedad igrao – Selta odnela tri boda u Vigo

Primera 21. jan 201820:30 > 20:32
:Octavio Passos, Getty Images Sport

Fudbaleri Selte savladali su Real Sosijedad na gostovanju posle preokreta rezultatom 2:1 , u okviru 20. kola španske LaLige.

Ekipi iz Viga to je druga uzastopna pobeda i ona je sada na sedmom mestu sa 28 bodova, dok je Sosijedad posle treće uzastopnog poraza pao na 15. poziciju sa 23.

Domaća ekipa je bila bolji rival tokom većeg dela meča i već u 10. minutu došla do vođstva preko Vilijana Žozea. Međutim, isto toliko vremena je prošlo kad je Jago Aspas iz penala poravnao rezultat.

Samo pet minuta kasnije, domaći su, takođe sa bele tačke, mogli da vrate prednost u svoju korist, ali je Žoze pogodio prečku i čini se da je to bio presudni detalj na utakmici. U nastavku je Sosijedad imao inicijativu, veći posed lopte, ali bez udarca u okvir gola protivnika. Na drugoj strani, Selta je iskoristila jedinu šansu koju je imala i preko Gomesa u 75. minutu došla do pobede.

Za ekipu iz Viga Nemanja Radoja je zaigra od 76. minuta.

Posle tog poraza, pritisak na trenera Sosijedada Euzebija Sakristana je sve veći, priče o njegovom odlasku su postale učestale, a on je u ovom duelu postao tek deveti trener u istoriji koji je na 100 i više mečeva vodio klub iz San Sebastijana.