Kup Kralja: Valensija sa bele tačke do polufinala

Primera 24. jan 201821:39 > 21:58
Getty Image/David Ramos / Staff

Valensija je drugi polufinalista Kupa Kralja, pošto je posle boljeg izvođenja jedanaesteraca izbacila Alaves, koji je posle 90 i 120 minuta slavio 2:1, istovetno kao i Valensija u prvom meču.

Domaćin je mnogo agilnije krenuo u meč svestan da sa pobedom 1:0 prolaze dalje. Iako su bili bolji rival u prvih 45 minuta golova nije bilo. U drugom poluvremenu igralo se znatno žustrije i počeli su da se dele žuti kartoni. Među opomenutima bio je i Nemanja Maksimović, koji je treći put zaredom počeo meč. Onda su na scenu stupili rezervisti. El Hadadi je u 72. minutu ušao u igru, a već u narednom, posle prvog kontakta sa loptom pogodio je gol i doveo Alaves u vođstvo. To je bio rezultat koji je domaćem timu garantovao plasman u polufinale, na osnovu gola u gostima.

Ipak i Slepi miševi su imali džokera u rukavu. Umesto Maksimovića u 77. minutu ušao Santi Mina, a već u narednom napadu postigao je pogodak, koji je ponovo davao prednost favorizovanim gostima. Delilo ih je pet minuta, ali je Sobrino u 86. minutu doneo novo vođstvo Alavesu i prmdužetak. U produžetku nije bilo golova, ali jeste kartona, pošto ih je četiri podeljeno i ukupno je na kraju izvađeno devet žutih kartona, pet za Valensiju. Na kraju izvodili su se penali, a koncentrisaniji su bili gosti, koji su preko Rodriga, Mine i Gaja postigli tri gola, a Pina i El Hadadi samo dva, dok su Alfonso, Perez i Sobrino promašili udarce sa bele tačke, dok je Kondogbija bio neprecizan za Valensiju.

Pored Valensije u polufinalu je Atletiko, a preostali polufinalisti biće odlučeni posle mečeva Real Madrid – Leganes (prvi meč 2:1) i Barselona – Espanjol (prvi meč 0:1).