Pike spasao Barselonu u gradskom derbiju

Primera 4. feb 201818:08 > 18:09
Alex Caparros/Getty Images

Fudbaleri Espanjola i Barselone igrali su nerešeno 1:1 u gradskom derbiju koji je odigran u 22. kolu La Lige.

Domaći tim je poveo preko Đerara Morena u 66. minutu, a bod vodećem timu prvenstva doneo je Đerar Pike 16 minuta kasnije.

Gradski derbi Barselone odigran je na izuzetno lošem terenu zbog jakih padavina, što je uticalo na izdanje oba tima. Viđen je i veliki broj koškanja između fudbalera dva tima, ali je svaki put situacija brzo rešena.

Barselona je imala inicijativu tokom većeg dela utakmice, odlične šanse u prvom poluvremenu imali su Filip Kutinjo i Luis Suares, ali su mreže mirovale posle prvih 45 minuta.

Espanjol je postigao prvi gol, Serhio Garsija je centrirao, a Moreno sjajno loptu zahvatio glavom i poslao je pravo u mrežu. Barselona je od tada pokušavala da uzvrati udarac, uspela je tek u 82. minutu kada je Pike glavom posle centaršuta Lionela Mesija uspeo da savlada golmana Espanjola Dijega Lopesa.

Argentinskom fudbaleru to je bila deseta asistencija ove sezone u La ligi, po čemu je vodeći u ligama petica. Mesi je, inače, u igru ušao u 59. minutu, pošto je Ernesto Valverde hteo da odmori tim pred revanš sa Valensijom u Kupu kralja u četvrtak.

Barseloni je remi sa gradskim rivalom prva utakmica bez trijumfa posle niza od četiri pobede. Njena prednost na čelu tabele je i dalje ubedljiva, ima 58 bodova, 12 više od Atletika, koji ima utakmicu manje.

Espanjol je, s druge strane, 18. meč zaredom bez pobede nad Barselonom, a u prvenstvu nije slavio protiv gradskog rivala 17 godina. Posle sedmog remija sezone na 15. poziciji ima 25 bodova.