Selta prekinula niz – savladala Eibar

Primera 24. feb 201814:51 > 14:52
Getty Image

Fudbaleri Selte zamenili su Eibar na sedmom mestu španske Primere, pošto su u 25. kolu u međusobnom duelu slavili sa 2:0.

Agresivnije i kreativnije je igrala Selta na svom terenu, ali ni Eibar nije bio bez ideje, makar u prvom poluvremenu. Ipak, prvih 45 minuta završeno je bez velikih šansi za oba tima.

Samo 10 minuta po nastavku gre, probio je Mor po levoj strani, uputio loptu u kazneni prostor, a Aspas se odlično snašao pred golom rivala, pa je Selta povela sa 1:0.

Gol kao da je ohrabrio ekipu Huana Karlosa Unzuea, koja je stvarala šanse i u nastavku. U 75. minutu Serhio Gomes je postigao gol, koji je poništen zbog ofsajda.

Međutim, ubrzo su ponovo imali čemu da se raduju domaču. Kote je poslao dugu loptu, pokušavajući da pronađe saigrača, ali nije bio precizan i lopta je završila u nogama fudbalera Selte.

Ugo Maljo je poslao loptu, koju je unutar šestnaesterca prihvatio Gomes Gonzales i brzo je poslao u desnu stranu gola za 2:0.

U dresu Selte Nemanja Radoja je na terenu bio do 66. minuta, kada ga je zamenio Ernandez. Na golu Eibara Marko Dmitrović je bio svih 90 minuta.

Bila je ovo prva pobeda Selte posle tri utakmice u La Ligi u kojima je zabeležila dva poraza i remi.