Betis iz Baskije gleda ka Evropi

Primera 12. mar 201823:19 > 23:21
Aitor Alcalde, Getty Images Sport

Fudbaleri Betisa pobedili su Alaves sa 3:1 u poslednjem meču 28. kola španskog šampionata.

Ekipa iz Sevilje se posle remija i poraza u prethodna dva meča 12. trijumfom u sezoni vratila u borbu za mesto koje sledeće sezone vodi u evropska takmičenja, dok su Baskijci trećim porazom u minula četiri duela ostali na 16. mestu sa 31 bodom.

Gosti su povli u 23. minutu golom Lorena koji je iskoristio slabu reakciju defanzivaca Alavesa, a sličan scenario viđen je i u finišu prvog poluvremena kada se Garsija najbolje snašao u gužvi u šesnaestercu domaćeg tima.

Alaves se vratio u meč u 67. minutu. Sobrino je izbegao ofsajd zamku i potom iskosa sa leve strane matirao čuvara mreže Betisa Adana.

Konačnih 3:1 postavio je dvostruki strelac Loren deset minuta kasnije. Fudbaleri Alavaesa nisu bili dobro postavljeni u poslednjoj liniji, tako da je 24-godišnji napadač Betisa iznegao ofsajd i postigao peti pogodak u poslednjih šetm mečeva u kojima je bio na terenu.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELU.