Lukiću i Levanteu tri boda protiv Dmitrovića i Eibara

Primera 16. mar 201822:55 > 23:04
Matej Divizna, Getty Images Sport

U petak je odigrana prva utakmica 29. kola španske La lige, u kojoj je Levante pobedio ekipu sa Eibara 2:1, pa je tako napravio veliki korak ka opstanku u ligi.

Domaćin je poveo golom Martija Rođera u 25. minutu.

Sedmim golom u sezoni izjednačio je prvi strelac ekipe iz Baskije Brazilac Šarls. Igrao se 63. minut.

Već u sledecem napadu, u 64. minutu Levante je ponovo poveo. Gol vredan tri boda postigao je Emanuel Boateng.

Prvi put posle skoro tri godine Levante je vezao dva trijumfa i dalje se nalazi na 17. mestu, ali sada ima sedam bodova više od prvog tima u zoni ispadanja.

Eibar je izgubio drugi meč u nizu, četvrti od poslednjih šest, ali je ostao na visokom devetom mestu.

Za Levante je u drugom delu nastupio Saša Lukić, dok je za Eibar branio Marko Dmitrović.