Zaza za trijumf Valensije, preokret Hetafea

Primera 17. mar 201814:53 > 18:08
Getty Images/Oliver Hardt

Fudbaleri Deportiva La Korunje i Las Palmasa odigrali su nerešeno 1:1 u utakmici 29. kola španske La Lige, dok je Valensija dobila Alaves sa 3:1. Hetafe je preokretom došao do pobede na gostovanju Real Sosijedadu.

Gosti sa Kanarskih ostrva su poveli već u trećem minutu kada je precizan bio hrvatski ofanzivni vezista Alen Halilović, koji se u Las Palmasu nalazi na pozajmici iz Hamburgera.

Halilović je odlično prošao po desnom krilu u sredinu, precizno šutirao sa nekih 18 metara i pogodio donji desni ugao mreže gola golmana Depora Rubena.

Deportivo je uspeo da izjednači u 22. minutu, kada je na asistenciju Lukasa Pereza, glavom pogodio Raul Albentosa.

Remi nije pomogao puno ni jednoj ni drugoj ekipi pošto se obe nalaze u zoni ispadanja.

Las Palmas se nalazi na 18. poziciji sa 21 bodom, dok je mesto niže Deportivo sa bodom manje. Poslednja je Malaga sa 13 bodova, a u sigurnoj zoni Levante sa 27 bodova.

Posle trijumfa nad Betisom i Seviljom sa po 2:0, Valensija je nastavila pobednički niz u Primeri, ovoga puta pao je Alaves sa 3:1.

Već posle prvog poluvremena bilo je 2:0, a junak je bio Simone Zaza. On je prvo u 19. minutu asistirao Rodrigu, na maestralan način kroz šumu rivalskih nogu, da bi italijanski napadač u 33. minutu postigao 12. gol u sezoni posle ubacivanja Pareha sa desne strane.

Početkom drugog poluvremena, tačnije u 49. minutu, Sobrino je smanjio posle loše reakcije cele odbrane domaćih, ali pet minuta kasnije Laguardija sa pet metara zabija loptu u svoju mrežu.

Ispostavilo se da je to bio konačni rezultat, a srpski fudbaler Nemanja Maksimović igrao je od 84. minuta za Slepe miševe.

Valensija sada ima 59 bodova na trećoj poziciji, dva više i meč više od Reala, dok je Alaves 16. sa 31 bodom.

Hetafe se sa gostovanja Real Sosijedadu vraća sa tri boda nakon što je do pobede došao preokretom rezultatom 2:1.

Sosijedad je poveo u 23. minutu golom Vilijana Hosea. Dakonman je u 45. minutu bio precizan za izjednačenje da bi u 51. Anhel pogodio za tri boda za goste.