To je borba za opstanak: Depor do tri boda u finišu

Primera 6. apr 201823:42 > 23:46
Denis Doyle, Getty Images

Fudbaleri Deportiva savladali su na domaćem terenu u La Korunji gostujuću Malagu rezultatom 3:2 (1:1) i na taj način došli do izuzetno vredna tri boda u borbi za opstanak u La Ligi, iako i dalje zaostaju velikih pet bodova za Levanteom, koji je u sigurnoj zoni.

Fudbaleri koje sa klupe predvodi nekadašnji holandski reprezentativac i trofejni fudbaler Klarens Sedorf, u vođstvo su došli već u šestom minutu preko Peresa, koji je pogodio iz penala.

Rolan je pogodio za ekipu Malage u 41. minutu i izjednačio na 1:1, a u nastavku je usledila turbulentna završnica. Adrijan je u 70. minutu na asistenciju Moskere poveo sa 2:1, ali je samo tri minuta kasnije izjednačio Rolan.

Ipak, veoma bitna tri boda za „Depor“ golom je doneo ponovo Adrijan, kapiten tima, pogodivši u 85. minutu.

Nakon ovog poraza budućnost Malage u La Ligi veoma je neizgledna, a plavo-beli sa Rijasora imaju šanse u preostalih sedam kola moraju da nadoknade pet bodova prednosti, koliko ima Levante.

U zoni ispadanja pored njih je i Las Palmas.