Levante dobio Sevilju na premijeri 34. kola

Primera 27. apr 201823:16 > 23:26
Manuel Queimadelos Alonso, Getty Images Sport

U prvom duelu 34. kola španske La Lige, Levante je savladao Sevilju rezultatom 2:1.

Tim iz Valensije je sa nova tri boda otišao korak bliže opstanku u eliti, dok će Sevilja na drugoj strani voditi veliku borbu do kraja za mesto koje vodi u Evropu.

Domaćin je stigao do prednosti golom Rođera u 11. minutu, koji je poslao loptu u mrežu iz peterca, nakon prodora Hose Luisa Moralesa.

Gosti su stigli do izjednačenja sjajnim golom Karlosa Fernandeza svega pet minuta kasnije. Mladi napadač je iz okreta sa ivice šesnaesterca poslao neodbranjiv šut ka golu Levantea.

Gol vredan tri boda za Levante postigao je asistent kod prvog pogotka Morales, 15 minuta pre kraja meča. Za pobedničku ekipu je do 86. minuta igrao Saša Lukića.