Gomez i Aspas doneli pobedu Selti, slavio i Leganes

Primera 19. maj 201814:59 > 18:33
Getty Image

U meču poslednjeg, 38. kola, Primere fudbaleri Selte su na svom terenu savladali Leganes sa 4:2.

Domaćinima je ovo bio prvi trijumf posle šest kola, dok su gosti zabeleži prvi poraz posle pet kola.

Levante je bolje počeo meč, poveo u 12. minutu golom Rohina, da bi Gomez u 29. minutu izjednačio rezultat.

Igrao se 41. minut kada je Aspas doveo domaćine u prednost i tako je klub iz Viga otišao na odmor sa vođstvom 2:1. Aspas se ponovo upisao u strelce u 48. minutu, da bi i Gomez u 63. minutu ponovo pogodio.

Do kraja meča Levante je postigao još jedan gol, u 74. minutu, kada se u strelce upisao Morales, ali do kraja nije uspeo da ugrozi protivnički gol. Srpski fudbaler Saša Lukić je odigrao svih 90 minuta za klub iz Valensije.

Selta je prvenstvo završila na 11. mestu, a Levante na 15.

Leganes je na svom terenu bio bolji od Betisa sa 3:2. U 20. minutu poveli su gosti preko pozajmljenog igrača Arsenala, Džoela Kembela.

Samo osam minuta kasnije, rezultatsko poravnanje doneo je Dimitris Siovas. Do kraja poluvremena bilo je još nekoliko šansi na obe strane, ali promene rezultata nije bilo.

U drugom delu igre Leganes je potpuno preokrenuo rezultat golom Hozea Naranha u 64. minutu.

Fudbaleri Betisa, koji su već obezbedili učešće u grupnoj fazi Lige Evrope sledeće sezone, došli su do izjednačenja u 76. minutu preko Antonia Salabrie. Ipak, konačan rezultat, i 18. prvenstvenu pobedu Leganesu doneo je Nordin Amrabat samo tri minuta kasnije.