Pobede Đirone, Hetafea i Sevilje za kraj sezone

Primera 19. maj 201820:01 > 20:26
Alex Caparros, Getty Images Sport

U subotu su igrani mečevi 38. poslednjeg kola španske La Lige, a do tri boda su došle ekipe Đirone, Hetafea i Sevilje.

Mečevi od 18,30 i nisu imali takmičarski značaj, jer je već i pre ovoga kola sve bilo rešeno.

Hetafe je slavio minimalnim rezultatom 1:0 na gostovanju Malagi, a strelac jedinog gola bio je Loik Remi u 73. minutu iz penala, koji je prethodno nad njim i načinjen.

Isti rezultat je viđen i u Sevilji, gde je domaćin pobedio Alaves sa 1:0, za šta mu je bio dovoljan jedan gol Visama Ben Jedera u 28. minutu.

Tri gola su viđena na Kanarskim ostrvima, gde je Đirona pobedila Las Palmas sa 2:1. Dvostruki strelac za Đironu bio je Kristijan Stuani u 5. i 42. minutu, dok je u 14. minutu sa penala za Las Palmas pogodio Džonatan Kaljeri.

Barselona je šampion, a direktno u grupnu fazu Lige šampiona idu Atletiko Madrid, Real i Valensija. Viljareal i Betis će igrati grupnu fazu Lige Evrope, dok Sevilja na sedmom mestu ide u drugu rundu kvalifikacija istog takmičenja.

Iz lige su ispali Deportivo La Korunja, Las Palmas i Malaga.