Laurence Griffiths/Getty Images

12.08.2018 | 23:57 > 00:00

Barsi Superkup - Golčina Dembelea, penal, rekorder Mesi

Fudbaleri Barselone pobedom protiv Sevilje sa 2:1 počeli su novu sezonu i 13. put u istoriji osvojili Superkup Španije.

Barselona

SK

Barselona

Katalonci su u reprizi finala Kupa kralja (5:0), kojim je spuštena zavesa na prošlu sezonu, posle preokreta savladali Sevilju, koja u 90. minutu nije realizovala jedanaesterac.

Ekipa iz Andaluzije je povela u 9. minutu golom Pabla Sarabije na asistenciju Luisa Muriela, a na poluvreme se otišlo sa nerešenim rezultatom jer je Žerar Pike izjednačio nakon što Leo Mesi nije imao sreće da postigne pogodak posle dobro izvedenog slobodnog udarca. Argentinac je pogodio stativu, potom je lopta udarila u leđa golmana Vaclika, pa ponovo stativu...

Sevilja je u nastavku utakmice imala tri dobre šanse preko Franka Vaskeza, međutim, u junake su izraslu Usman Dembele i mark-Andre ter Štegen.

Francuski reprezentativac je u 79. minutu spektakularnim golom doneo prednost Barseloni, a nemački golman je u poslednjim trenucima utakmice, nakon skrivljenog penala nad doskorašnjim sagračem Alešom Vidalom, odbranio udarac Visamu Ben Jederu.