Sosijedad posle više od decenije pokorio Viljareal

Primera 18. avg 201822:20 > 22:27
Denis Doyle/Getty Images

Fudbaleri Sosijedada pobedili su Viljareal na gostovanju rezultatom 2:1 posle preokreta u okviru prvog kola Primere.

Ni u četvrtoj utakmici prvog kola španskog prvenstva domaći sastav nije uspeo da dodje do trijumfa. Na stadionu „Keramika“, Viljareal je dobro počeo susret sa Sosijedadom pošto je od 16. minuta golom Đerara Morena stigao do prednosti.

Međutim, u 40. minutu kardinalnu grešku načinio je štoper domaćina Ramiro Funes Mori, što je iskoristio najbolji strelac Sosijedada iz prošle sezone Vilijan Žoze i doneo svom timu izjednačenje.

Gotovo preslikana situacija viđena je u 71. minutu, s tim što je tada grešku načinio drugi štoper Viljareala Alvaro Gonzales, a taj poklon je Huanmi pretvorio u preokret i vođstvo tima iz San Sebastijana.

To je prvi trijumf Sosijedada na stadionu Viljareala posle više od 12 godina.

Viljareal u narednom kolu gostuje ekipi Sevilje, dok će Sosijedad, takođe, gostovati, ali timu Leganesa.