15.09.2018 | 18:07

Barsa za tri minuta preokrenula za trijumf na Anoeti

Aktuelni šampion Španije Barselona zabeležio je četvrti uzastopni trijumf u novoj sezoni, savladavši u gostima Real Sosijedad sa 2:1. Valensija i Betis igrali su bez golova.

Aitor Alcalde, Getty Images Sport

Barselona je do trjumfa došla nakon preokreta jer je Sosijedad poveo u 12. minutu golom Arica Elustonda.

Sosijedad je igrao odlično u prvih sat vremena, promašio je domaćin tri zicera i nije uspeo da dođe do ubedljivijeg vođstva, a za to je na kraju stigla i kazna.

Gosti do izjednačenja dolaze golom Luisa Suareza. Igrao se 63. minut.

Samo tri minuta su bila potrebna Valverdeovom timu da dođe i do preokreta. Osman Dembele sve je sam rešio u ovom napadu i pogodio za 2:1.

Barselona je mogla i do ubedljivije pobede, ali su u drugom minutu nadoknade promašili i Lionel Mesi i Suarez.

Valensija i Betis odigrali su meč bez golova i bez mnogo prilika. Valensija u novoj sezoni ne zna za pobedu, imaju tri boda iz četiri meča a Betis je u seriji od tri meča bez poraza u kojima je osvojio pet bodova.