15.09.2018 | 22:48 > 22:51

Real ponovo nosi samo bod iz Baskije

Treći put zaredom Atletik Bilbao i Real su odigrali meč bez pobednika, a u okviru četvrtog kola La Lige bilo je 1:1 u Baskiji.

Isco

Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Na stadionu „San Mames“, domaći tim je poveo preko Munijaina u 32. minutu, a bod ‚kraljevskom klubu‘ doneo je Isko nešto više od pola sata kasnije.

U najvećem baskijskom gradu viđena je utakmica prepuna borbe, čemu u prilog ide činjenica da je sudija pokazao ukupno osam kartona. Fudbalerima domaćeg tima pokazano je šest, a Madriđanima dva.

Duel dva tima je obilovao interesantnim duelima, a na kraju su i Atletik i Real morali da se zadovolje po bodom.

Domaćin je poveo posle lepe akcije, koju je realizovao Munijain, ubacivši loptu sa gol linije u mrežu. Usledila je velika borba u drugom poluvremenu, pa tako i prilike na obe strane, a posebno se istakao Unai Simon na golu Baskijaca.

Ipak, Real je uspeo da dođe do izjednačenja preko Iska, koji je glavom zahvatio loptu posle centaršuta Gareta Bejlom desnom nogom. Španski fudbaler je samo dva minuta ranije ušao u igru.

Madriđani su na taj način prekinuli niz trijumfa od početka sezone, pa sada imaju 10 bodova na drugom mestu tabele, dva manje od vodeće Barselone. Bilbao je na četvrto mestu sa pet bodova i utakmicom manje.