Šok za Barsu – Leganes preokrenuo za prvu pobedu!

Primera 26. sep 201821:45 > 21:50
Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

Aktuelni šampion Španije Barselona doživeo je prvi poraz u tekućoj sezoni La Lige, Leganes je nakon preokreta slavio sa 2:1.

Sve je počelo idealno za Barsu, kada je Koutinjo u 12. minutu prelepim golom iz voleja doveo goste u vođstvo.

U drugom poluvremenu, usledio je neočekivani pad ekipe Ernesta Valverdea, pa je Leganes za samo 68 sekundi stigao do preokreta.

Prvo je Nabil El Žar izjednačio u 52. minutu, postigavši treći gol u sezoni posle centaršuta Silve.

Već u narednom napadu Oskar, pozajmljeni igrač iz Real Madrida je iskoristio veliku grešku Pikea, i Leganes je vodio sa 2:1.

O tome koliko je Barselona bila neprepoznatljiva na ovom meču najbolje govori podatak da su igrači Leganesa pretrčali čak 12 kilometara više.

Zanimljivo da je ovo prva pobeda u sezoni za Leganes, koji je do ovog kola bio poslednji na tabeli. Barseloni se prvi put dogodilo da kao lider prvenstva izgubi od tima sa zaćelja.

Podsetimo, Barsa je u seriji od dva meča bez pobede, pošto je u prošlom kolu igrala nerešeno sa Đironom.

U isto vreme, igran je meč u Bilbau, gde je domaćin poražen od Viljareala 0:3, golove su u drugom poluvremenu postigli Fornals, Funes Mori i Ekambi.