Atletiko ne koristi kikseve – bod protiv Viljareala

Primera 20. okt 201820:30 > 20:34
Aitor Alcalde, Getty Images Sport

U meču devetog kola španske La Lige fudbaleri Viljareala i Atletiko Madrida remizirali su 1:1 (0:0) na stadionu Viljareala, pa je nakon remija Atletiko na trećem mestu tabele, dok je „Žuta podmornica“ i dalje na razočaravajućem 14. mestu.

U prvom poluvremenu nije bilo uzbuđenja, a u durgom je gost iz prestonice došao do vođstva u 51. minutu. Strelac je bio brazilski bek Felipe Luis, koji je bio najviši u šestnaestercu domaćih nakon što je lopta nakon slobodnog udarca pogodila prečku gola domaćih.

Ipak, Viljareal je u 65. minutu izjednačio golom defanzivca Marija Gaspara posle velike gužve i mnogih odbijenih lopti u šestnaestercu Madriđana.

Atletiko tako nastavlja sa promenljivim rezultatima u novoj sezoni, pa iz devet kola imaju 16 bodova – dovoljno za treće mesto tabele.

U narednom kolu Atletiko dočekuje Real Sosijedad, a Viljareal će naredne nedelje gostovati Alavesu, koji je trenutno lider tabele.

Ranije u subotu Real je na svom stadionu izgubio od Levantea, a Valensija je na domaćem terenu takođe podbacila remiziravši sa Leganesom.

Pogledajte REZULTATE i TABELU španske Primere.