Kup Kralja: Lengle u nadoknadi doneo prednost Barsi

Primera 31. okt 201823:21 > 23:30
Octavio Passos/Getty Images

U prvom meču šesnaestine finala Kupa Kralja Barselona je kao gost pobedila trećeligaša Leonesu minimalnim rezultatom golom Klemona Lenglea u nadoknadi vremena.

Barselona je sa praktično drugim timom izašla na teren, ali se mnogo mučila i tek u samom finišu došla do pobede. Usman Dembele odlično je centrirao iz slobodnog udarca, a sjajno je reagovao Klemon Lengle i glavom postigao prvenac za osvajača duple krune u Španiji.

Do lepog rezultata u gostima golom u nadoknadi došla je Đirona u duelu dva La Ligaša u Alavesu. Bilo je na kraju 2:2 a junak meča postao je Arse Erik Montes pošto je u šestom minutu nadoknade izjednačio.

Hetafe je slavio u gostima protiv Kordobe 2:1 golovima Haime Mate, a ceo meč odigrao je Nemanja Maksimović za goste, dok je na drugoj strani Saša Jovanović igrao 68 minuta i dobio žuti karton. Valjadolid je u gostima savladao Majorku 2:1.