Bruka Reala u Eibaru!

Primera 24. nov 201814:29 > 14:31
Getty Images/Juan Manuel Serrano Arce

Fudbaleri Real Madrida doživeli su peti ligaški poraz ove sezone, a prvi otkad je Santijago Solari postao glavni trener, pošto je bolji bio Eibar sa 3:0.

U prvom poluvremenu Real je jalovo napadao, stvorio nekoliko polušansi, opravdano je poništen gol Bejla zbog ofsajda, a dobru priliku imao je i Benzema u 11. minutu.

Na drugoj strani su domaći bili mnogo konkretniji, a počelo je već u trećem minutu fantastičnim udarcem Kikea – mogao je to da bude jedan od najlepših golova ove sezone, ali su Kurtoa i okvir gola to sprečili.

Došao je Eibar do vođstva u 16. minutu posle duže akcije, a posle vrlo loše reakcije Sebaljosa lopta se odbila od Eskalantea i završila u mreži. Sudija Munuera konsultovao se sa VAR sistemom, ofsajda nije bilo i slavlje je moglo da počne na tribinama.

U drugom poluvremenu kraljevski klub u potpunosti se raspao, a počelo je drugim golom Eibara u 52. minutu – Enrih je na asistenciju Kukurelje šutirao sjajno iskosa sa desne strane i lopta se od stative odbila u mrežu.

Realova odbrana delovala je smušeno, baš kao i u 57. minutu – imali su gosti nekoliko šansi da raščiste situaciju, ali lopta je na kraju završila u šesnaestercu, da bi je Kike prosledio u mrežu.

Odličnu šansu imao je Oreljana, mogao je vrlo lako Real da primi još koji gol u narednim minutima, dok su se na drugoj strani samo ređali ofsajdi, pre svih Karima Benzeme.

Eibar sada ima 18 bodova i na sedmoj je poziciji sa dva boda manje od šestoplasiranog Reala.