Leganes četvorkom pregazio Valjadolid

Primera 1. dec 201818:17 > 18:33
Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

Fudbaleri Leganesa pobedili su Valjadolid rezultatom 4:2 u gostima u 14. kolu La Lige.

Ekipa iz Madrida je povela u 11. minutu kada je na centaršut Oskara iz kornera glavom pogodio grčki internacionalac Dimitrios Siovas. Asistent kod prvog gola Oskar duplirao je prednost Leganesa u 42. minutu, kada je prvo šutirao desnom nogom, a onda potrčao i ispravio se posle odbitka glavom.

Domaćin je uspeo da smanji golom Tonija u 50. minutu, a posle akcije u kojoj je ekipa Valjadolida pogodila stativu. Međutim, Leganes je nastavio u jakom ritmu, pa je dvostruki strelac bio argentinski napadač Gvido Kariljo u 66. i 75. minutu.

Kariljo je prvi pogodak postigao posle kardinalne greške golmana Đordija Masipa, koji nije dobro prihvatio povratan pas Fernanda Kalera, dok je do drugog došao u skoku glavom posle asistencije Vesge.

Ubedljiv poraz Valjadolida uspeo je da ublaži Enes Unal u 90+3. minutu, posle dodavanja Keka.

Leganes je došao do druge uzastopne pobede i ima 16 bodova na 15. mestu na tabeli. Valjadolid je na 14. mestu sa bodom više.