05.12.2018 | 23:46 > 23:49

Kup kralja: Barselona rutinski sa Leonesom

FC Barcelona

Fudbaleri Barselone plasirali su se u osminu finala Kupa kralja pošto su u revanšu savladali Leonesu rezultatom 4:1.

Malcom

Alex Caparros/Getty Images

Katalonski klub je u prvom susretu protiv člana Segunde B slavio 1:0, da bi na svom terenu pred preko 75.000 navijača bio ubedljiviji.

Barselona je došla u vođstvo preko Munira u 18. minutu, na asistenciju Ivana Rakitića, čiji pas je doveo i do naredna dva gola. Denis Suares je duplirao prednost u 26. minutu, da bi na 3:0 povisio Malkom u 43. minutu. Počasni gol za Leonesu postigao je Đosep Sene u 54. minutu, a konačan rezultat postavio je 16 minuta kasnije Suares svojim drugim golom.

Trener Barselone Ernesto Valverde je odlučio da u tom duelu odmori glavne zvezde, pa Lionel Mesi i Luis Suares nisu bili ni u sastavu, dok su Mark ter Stegen, Filipe Kutinjo i Usman Dembele ostali na klupi. Serhio Buskets je ušao u igru na poluvremenu, umesto Rakitića.

U istom terminu, Valjadolid je savladao Majorku 2:1 i ukupnim rezultatom 4:2 prošao dalje. Valjadolid je slavio posle preokreta, pošto je Abdon Prats doveo goste u vođstvo u 48. minutu, a samo minut kasnije Oskar Plano izjednačio. Danijele Verde se postarao da domaći tim slavi istim rezultatom kao i u prvoj utakmici svojim golom u 88. minutu.