06.12.2018 | 18:06 > 20:31

Kup kralja: Real lako sa prvim timom Segunde B

Fudbaleri madridskog Reala deklasirali su Melilju rezultatom 6:1 u revanšu šesnaestine finala Kupa kralja i ubedljivo prošli dalje.

Marco Asensio

Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

‚Kraljevski klub‘ je do plasmana u osminu finala došao sa 10:1, pošto je u prvom meču, odigranom u gradu na obali severne Afrike, slavio sa 4:0.

Real je ubedljiv trijumf obezbedio još u prvom poluvremenu, kada je postigao tri gola za sedam minuta.

Marko Asensio je doveo Madriđane u vođstvo u 33. minutu, a samo dva minuta kasnije postigao je drugi pogodak. Na 3:0 već u 39. minutu povisio je Havijer Sančes, da bi se u drugom minutu drugog perioda i Isko upisao u strelce. Do kraja utakmice, golove za Real postigli su Vinisijus Žunior i Isko, dok je počasni na drugoj strani, za prvoplasiranu ekipu Segunde B, bio delo Jasina Kvasmija u 81. minutu iz penala.

Trener Reala Santjago Solari je na toj utakmici odlučio da odmori neke od glavnih zvezda, pa Tibo Kurtoa, Luka Modrić, Marselo, Garet Bejl i Karim Benzema nisu bili ni u sastavu.

U prvoj utakmici dana, Levante je pobedio Lugo rezultatom 2:0, posle prve utakmice bez golova. Tim iz Valensije je slavio golovima u samom finišu meča, kada su strelci bili Koke u 80. minutu i Rafael Dvamena u nadoknadi vremena.

Bosanskohercegovački fudbaler Sanjin Prcić odigrao je celu utakmicu za pobednički tim, dok je Crnogorac Nikola Vukčević proveo 70 minuta na terenu.

Nešto kasnije, plasman u narednu fazu izborili su Sporting iz Hihona i Atletik Bilbao.

Atletik je isto kao i u prvom meču slavio sa 4:0, a po dva gola u tom trijumfu postigli su Aduriz i Injaki Vilijams.

Sporting je igrao 2:2 na gostovanju Eibaru u revanšu, pošto je na svom terenu slavio 2:0. Strelci za tim iz Hihona bili su Alvaro Himenes i Pablo Peres, dok su golove za Eibar postigli Mark Kukurelja i Šarles.

U poslednjem meču dana, Betis je sa 4:0 savladao Rasing Santander i ukupnim rezultatom 5:0 prošao dalje. Andalužani su poveli autogolom Hona Peresa u u 32. minutu, a potom su strelci redom bili Arnaldo Sarabrija, Serhio Leon i Đovani lo Selso.