Volej Bejla za spas, Madriđani se provukli u Ueski

Primera 9. dec 201818:11 > 22:43
Dennis Doyle/Getty Images

Fudbaleri madridskog Reala pobedili su Uesku na gostovanju u 15. kolu La Lige rezultatom 1:0.

Jedini gol za Kraljevski klub postigao je Garet Bejl u osmom minutu. Odriozola je sjajno probio po desnoj strani, uposlio na drugoj stativi Velšanina, a ovaj volejom savladao Aleksandra Jovanovića.

Ueska je u nastavku pružila sjajan otpor Madriđanima, najpre je Avila posle solo akcije šutirao pravo u Kurtou, da bi početkom drugog poluvremena Melero propustio veliku šansu. Vezista domaćih je sa tri metra glavom promašio prazan gol.

Jedini raspoloženi u gostujućem timu bio je Bejl, u nekoliko navrata je imao dobre prilike, ali je njegove šuteve sjajno odbranio Jovanović.

Ueska je do kraja meča imala još nekoliko dobrih prilika. Prvo je Čučo pred kraj promašio zicer, uzbuđenja pred golom Kurotee bilo je i u nadoknadi, međutim, bez promene rezultata.

Real je četvrti na tabeli sa 26 bodova, dok je Ueska poslednja sa sedam.

Valjadolid je kao gost u San Sebastijanu pobedio Real Sosijedad 2:1. Toni je u 16. minutu doveo goste u vođstvo, a na 2:0 povisio je Antonito u 54.

Konačan rezultat postavio je Ojarzabal u 63.

Valjadolidu je to prva pobeda posle pet utakmica i sad je 11. na tabeli sa 20 bodova. Sosijedad je na mestu ispod sa 19.

U poslednjem meču dana ekipa Betisa tutinski je stigla do pobede protiv rajo Valjekana rezulttaom 2:0.

Golove za domaći tim postigli su Đovani Loselso sa bele tačke u 59. minutu, jedanaesterac je dosuđen posle nespretnog starta Đordija Amata nad Lorenom Moronom.

Tačku na četvrti uzastopni trijumf u svim takmičenjima stavio je sjajnim solo prodorom štoper domaćih Sidnej da Silva.