Sevilja sigurna sa Đironom za drugo mesto tabele

Primera 16. dec 201814:05 > 14:08
Aitor Alcalde, Getty Images

Fudbaleri Sevilje savladali su na svom stadionu Ramon Sanćes Pishuan Đironu rezultatom 2:0 (0:0) u okviru 16. kola španske Primere i tako izbili na drugo mesto tabele.

Ekipu iz Andaluzije u vođstvo je doveo argentinski vezista Ever Banega pogotkom iz penala u 55. minutu, a konačnih 2:0 postavio je Pablo Sarabija devet minuta nakon toga posle lepe akcije domaćih i centaršuta Ben Jedera.

Bila je to deseta uzastopna pobeda Sevilje u svim takmičenjima, a drugi uzastopni poraz Đirone na strani, pošto je u prošlom kolu od njih bolji bio Bilbao, golom Aldurica iz penala u poslednjim trenucima meča.

Bila je to treća utakmica ovih rivala u istoriji, a Đirona i dalje nije dala gol. Na svakom duelu dva rivala do sada je viđen po jedan penal, s tim što su u prethodne dve utakmice Katalonci promašivali, dok je na nedeljnom duelu siguran bio Banega.

Sevilja je sa nova tri boda druga na tabeli i ima bolju gol-razliku od Atletika, a slabiju od Barselone. Sva tri tima imaju po 31 bod. Đirona se nalazi na desetoj poziciji sa 21 bodom.

U narednom kolu Andalužani gostuju Leganesu, dok Đirona dočekuje Hetafe.

U poslednjem meču runde u nedelju uveče u Valensiji Barselona gostuje Levanteu uz direktan prenos na Sport klubu 1.

U subotu je Real u Madridu slavio minimalnim rezultatom protiv Raja Valjekana, a pobedu Madriđana obeležila je i povreda Karima Benzeme.

Pogledajte REZULTATE i TABELU španske La Lige.