SK

09.01.2019 | 00.35

Kup Kralja: Blekmen ulovio Slepe miševe

U prvom meču osmine finala Kupa Kralja Sporting je u Hihonu savladao Valensiju 2:1 i na taj način stekao prednost pred revanš na Mestalji.

copa del rey

Angel Martinez/Getty Images

Veoma dinamična utakmica odigrana je na Stadionu El Molinon u Hihonu. Domaćin, u čijim redovima nije bilo Uroša Đurđevića, poveo je preko Noblehasa u 34. minutu. Ipak, nisu crveno-beli uspeli da sačuvaju prednost ni do poluvremena, pošto je u poslednjim trenucima Dani Pareho doneo izjednačenje. Razvila se igra u drugih 45 minuta, želele su obe ekipe da dođu do drugog gola, ali njega nije bilo. Može se reći da je presudan momenat bio 78. minut. Tada je u igru ušao iskusni engleski internacionalac Nik Blekmen, koji je manje od minuta kasnije postigao pobedonosni gol za domaćina. Za Valensiju nije igrao Uroš Račić koji je bio na klupi.

Revanš je na programu za nedelju dana na Mestalji.