SK

09.01.2019 | 23.27

Kup kralja: Atletiko bez pobede, trojka Reala

Atletico Madrid

U prvom meču osmine finala Kupa kralja fudbaleri Đirone i Atletiko Madrida su igrali nerešeno 1:1. Gradski rival Jorgandžija Real na Santijago Bernabeu rutinski je savladao Leganes 3:0.

Đirona - Atletiko Madrid

David Ramos, Getty Images Sport

Jorgandžije su na gostujućem terenu na stadionu "Montilivi" došle u vođstvo u 9. minutu kada je sjajajn pogodak postigao Antoan Grizman. Asistenciju je upisao Nikola Kalinić, dok je francuski napadač šutirao iz prve, sa 17 metara iskosa sa desne strane, a lopta je posle udarca u prečku završila u mreži Đirone.

Đirona je do izjednačenja, što je ispostavilo se bio i konačan rezultat, došla u 34. minutu kada je golmana Atletika Antonija Adana savladao Antoni Lozano. Aleks Garsija je Lozana pravovremeno pronašao na levoj strani šesnaesterca, a zatim je usledila odlična egzekucija, dok je Adan paradom pokušao da zaustavi lob udarac. Ipak, u tome nije uspeo, a na kraju je ostalo 1:1.

Revanš meč osmine finala Kupa kralja između Atletiko Madrida i Đirone je na programu 16. januara na stadionu "Vanda Metropolitano". Sa druge strane Real je na Santijago Bernabeu bio ubedljiv protiv Leganesa. Međutim, iako su slavili 3:0 aktuelni šampioni Evrope nisu lako došli do trijumfa. Bravu je otključao Serhio Ramos, golom iz penala u 44. minutu. Tek u 68. minutu domaćin je duplirao prednost preko Lukasa Vaskeza, a konačnih 3:0 za miran revanš, postavio je Vinisijus Žunior u 77. minutu.

U ostalim mečevima dana Hetafe je minimalno savladao Valjadolid 1:0, dok su Viljareal i Espanjol odigrali 2:2.