SK

12.01.2019 | 00.07

Valjekas ostaje neosvojiv za Seltu

U prvom meču 19. kola La Lige Rajo Valjekano je savladao Seltu 4:2, a briljirao je trostruki strelac Raul de Tomas.

Rayo Vallecano, Rajo Valjekano

Denis Doyle/FC Barcelona via Getty Images

Selta na Valjekasu ne zna za pobedu u poslednjih 10 mečeva, a tako je bilo i sada. Već u četvrtom minutu De Tomas je postigao prvi gol za vođstvo. Ipak, gosti su za samo pet minuta imali munjevit odgovor. U 13. minutu Arauho je doneo izjednačenje, dok je pet minuta kasnije Gomez iz penala doneo preokret. Selta nije imala sreće da sa vođstvom ode na poluvreme, za šta se pobrinuo De Tomas drugim golom u 37. minutu. U 77. minutu De Tomas je kompletirao het trik, kao i preokret od 3:2. Taj gol je prelomio meč, a konačan rezultat postavio je Bebe u nadoknadi vremena.

Posle ove pobede Rajo je ostao u zoni ispadanja, ali je poravnat sa ekipama van te zone Leganesom i Atletik Bilbaom sa 19 bodova i ima samo dva boda manje od Selte.