Injaki Vilijams šokirao Sevilju i doneo trijumf Bilbaou

Primera 13. jan 201918:04 > 18:08
Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Slavili su u nedelju fudbaleri Atletik Bilbaoa koji su sa 2:0 na svom terenu iznenadili Sevilju u okviru 19. kola La Lige.

Sevilja je tako doživela poraz nakon devet mečeva u La Ligi, poslednji put je Sevilja u šampionatu izgubila 20. oktobra 2018. od Barselone.

Dva tima su se u Kupu kralja sastala na istom ovom stadionu pre samo tri dana, a Sevilja je tada slavila sa 3:1.

Bilbao je zabeležio tek četvrtu pobedu u sezoni, ali je vezao pet mečeva u ligi bez poraza i sada je 16. na tabeli sa 22 boda. Sevilja na trećem mestu sada ima 33, sedam manje i utakmicu više od Barselone, a pet bodova manje od Atletiko Madrida.

Poveo je Atlatik Bilbao u 23. minutu golom Injakija Vilijamsa koji je odlično iskoristio dodavanje Kordobe, a Vilijams je u heroja svog tima prerastao u 83. minutu kada je postigao i drugi gol za svoj tim i tako overio veliku pobedu.

Prvi gol je Vilijams postigao nakon solo prodora sa ivice kaznenog prostora, a drugi gol je postigao iz klasične kontre nakon što je fenomenalno istrčao skoro 60 metara.

Od poslednjih 17 golova koje je postigao za Bilbao, Vilijams je samo ova poslednja dva postigao na domaćem terenu, pune dve sezone, 770 dana na San Mamesu Vilijams nije postigao gol.