Barsa slavi, Mesi piše istoriju

Fudbaleri Barselone slavili su u meču 19. kola protiv Eibara i tako zabeležili 13. pobedu u sezoni i sada na prvom mestu imaju pet bodova više od Atletika i deset više od Sevilje. Meč je obeležio i Lionel Mesi.

Usman Dembele, Lionel Mesi

David Ramos, Getty Images Sport

Barselona je na svom terenu savladala Eibar sa 3:0 uz dva gola Luisa Suareza i jedan Lionela Mesija koji je ovim pogotkom zabeležio još jedan rekord.

Argentinac je postao prvi igrač u top pet evropskih liga sa 400 ligaških golova u karijeri pogotkom u 53. minutu nakon što je u prvom poluvremenu imao samo 11 pokušaja dodavanja i ukupno 19 dodira sa loptom, ali nijedan u kaznenom prpstoru rivala.

Sve je to ipak nadoknadio ovim pogotkom.

Suarez je mrežu Eibara zatresao dva puta - u 19. i u 59. minutu, a kod Mesijevog gola bio je asistent. Urugvajcu su lopte za golove dodali Felipe Kutinjo i Serđi Roberto.

La Liga

U narednom kolu Barselona dočekuje Leganes, a Eibar će biti domaćin Espanjolu koji dočekuje na 16. mestu na tabeli sa 22 boda.