16.01.2019 | 21.39 > 22:25

Đirona izbacila Atletiko iz Kupa kralja!

Atletico Madrid

Fudbaleri Đirone napravili su veliko iznenađenje pošto su eliminisali Atletiko Madrid u osmini finala Kupa kralja posle dva remija.

Lucas Hernandez, Girona

Dennis Doyle/Getty Images

U prvom meču dva tima bilo je 1:1, a u revanšu na stadionu „Vanda Metropolitano“ 3:3, pa je katalonski klub prošao dalje zahvaljujući većem broju golova u gostima.

Oko 45.000 navijača bili su svedoci niza preokreta u prestonici Španije, a na kraju i velikog iznenađenja.

Atletiko je poveo u 12. minutu preko Nikole Kalinića, kojem je asistirao Dijego Godin. Đirona je stigla do izjednačenja u 37. minutu golom Valerija, a preokret joj je doneo nešto više od 20 minuta kasnije Kristijan Stuani.

Samo sedam minuta kasnije, Anhel Korea je poravnao rezultat, da bi Antoan Grizman u samom finišu vratio Atletiku vođstvo, međutim, Đirona je utišala stadion. Sejdu Dumbija je izjednačio na 3:3 i tako odveo goste u četvrtfinale Kupa kralja.

Nešto kasnije, Atletik Bilbao je savladao Sevilju na gostovanju 1:0, ali su Andalužani prošli dalje zahvaljujući trijumfu u prvom meču 3:1. Baskijce je do nedovoljnog trijumfa predvodio Gorka Guruzeta, koji je postigao jedini gol na utakmici u 77. minutu.

Pre Đirone i Sevilje, plasman među osam najboljih timova obezbedili su i Hetafe i Valensija. Parovi četvrtfinala biće poznati posle žreba koji će biti obavljen pošto se odigraju preostale utakmice u četvrtak.