Mesi i Dembele se ne kockaju: Barsa u četvrtfinalu Kupa

Primera 17. jan 201923:34 > 23:37
David Ramos/Getty Images

Fudbaleri Barselone pobedili su na stadionu "Kamp Nou" u revanš-meču osmine finala španskog Kupa kralja ekipu Levantea rezultatom 3:0 i ukupnim skorom 4:2 izborili plasman među najboljih osam timova.

Katalonci su u kombinovanom, ali ne potpuno izmenjenom sastavu, dočekali goste iz Valensije, a na klupi su ostali Buskets, Pike, Suares, Ter Štegen.

Prvi gol viđen je u 30. minutu, a Usman Dembele je iskoristio prodor Lionela Mesija i asistenciju u srcu šesnaesterca, te uz malo sreće doveo domaćina u vođstvo. Samo minut kasnije Barselona je vodila 2:0, a Dembele je ponovo bio egzekutor – u munjevitoj kontri izbio je sam pred golmana Fernandesa i spretno rešio situaciju za duplirano vođstvo španskog šampiona.

Konačnih 3:0 postavio je Mesi u 54. minutu posle centaršuta Semeda i fantastičnog prijema lopte.

U ekipi Levante čitav meč proveli su makedonski interneacionalac Enes Bardi, kao i vezista iz BiH Sanjin Prcić, dok je hrvatski fudbaler sredine terena Ivan Rakitić u timu Katalonaca proveo svih 90 minuta i dobio žuti karton.

Barselona brani titulu u Kupu kralja pošto je u prethodnom izdanju takmičenja savladala Sevilju u finalu 5:0.

U subotu je Đirona napravila veliko izjednačenje eliminisavši Atletiko Madrid iz Kupa kralja.