Moćni Real u završnici slomio Sevilju

Primera 19. jan 201918:25 > 18:33
Denis Doyle, Getty Images

Fudbaleri Real Madrida savladali su u 20. kolu La Lige Sevilju na "Santjago Bernabeu" rezultatom 2:0.

Izabranici trenera Santjaga Solarija su odigrali možda i najbolju utakmicu u sezoni, iako su u do pobede došli tek u poslednjih 15 minuta.

Real je na svom terenu protiv Sevilje prikazao dominantnu partiju, rivala je naročito u drugom poluvremenu potisnuo na trećinu terena, a prvi je do pogotka došao Kazemiro u 78. minutu.

Brazilski defanzivni vezista je šutirao sa oko 30 metara, a golman Sevilje Tomaš Vaclik ni paradom nije uspeo da zaustavi loptu, koja je zakačila prečku i završila u mreži.

Kraljevski klub je konačan rezultat postavio U 90+2. minutu kada je strelac bio i Luka Modrić. Veliku grešku u odbrani Sevilje je napravio Danijel Kariko, što najbolji fudbaler na svetu za 2018. godinu iskoristio i lako došao do gola.

Real je posle dva uzastopna poraza od Sevilje upisao pobedu, te je pre nekompletiranog kola treći na tabeli sa 36 bodova, dok Andalužani imaju tri boda manje na četvrtoj poziciji.