Kup Kralja: Rodrigo junak Valensije

Primera 29. jan 201923:46 > 23:57
David Ramos/Getty Images

U šokantnom finišu Valensija je uspela da nadoknadi minimalan poraz iz prvog meča četvrtfinala Kupa Kralja protiv Hetafea i pobedom 3:1 u revanšu na Mestalji obezbedi plasman među četiri najbolje ekipe.

Junak Slepih miševa je Rodrigo, koji je postigao sva tri gola, od čega poslednja dva u nadoknadi vremena. Sve je odlično krenulo za goste. Nemanja Maksimović izvrsno je uposlio Molinu, izbacio ga u prostor, a on je sjajnim udarcem postigao drugi gol u ovom dvomeču i doveo Hetafe u vođstvo. Ukupno je bilo 2:0 i Valensiji su tri gola bila potrebna a da ne primi nijedan, kako bi preokrenula situaciju. Tek u 61. minutu Rodrigo je postigao prvi od potrebna tri.

Kako je vreme odmicalo, tako je Valensija vršila sve jači pritisak, a naročito od 74. minuta kada je Dakonam dobio drugi žuti karton. Ipak, sve do nadoknade rezultat 1:1 je bio na snazi i Hetafe je bio već viđen u polufinalu. A onda je usledio Rodrigo šou. Prvo je u drugom minutu nadoknade na asistenciju Santija Mine doveo domaćina u vođstvo 2:1, a nepun minut kasnije je na asistenciju Gameira, koji je ušao u 86. minutu, postigao toliko željeni gol i na kraju obezbedio Valensiji plasman među četiri najbolje.