Realu madridski derbi, stotka Bejla

Primera 9. feb 201917:56 > 18:26
Dennis Doyle/Getty Images

Fudbaleri Reala savladali su gradskom derbiju Atletiko rezultatom 3:1, u okviru 23. kola La Lige.

Real je došao do pobede na stadionu „Vanda Metropolitano“ u utakmici na kojoj su obe ekipe iskoristile gotovo sve šanse koje su i imale.

Kraljevski klub je u 16. minutu došao u vođstvo kada je posle kornera sjajno reagovao Kazemiro i makazicama zatresao mrežu Jana Oblaka.

U 25. minutu je Atletiko izjednačio posle kontre, kada je Antoan Grizman prošao kroz odbranu Reala i proturio loptu kroz noge golmana Tiba Kurtoe. Igrači Reala su zahtevali VAR proveru zbog prekršaja Koree nad Vinisijusom, kao i zbog navodnog ofsajda Grizmana, ali je pogodak priznat.

U 42. minutu je Himenez napravio prekršaj nad Vinisijusom u svom šesnaestercu, dok je siguran sa bele tačke bio Serhio Ramos za vođstvo od 2:1.

U 54. minutu je opravdano zbog ofsajda poništen veoma lep pogodak Alvara Morate za Atletiko, dok su Jorgandžije nešto kasnije tražile i penal zbog navodnog faula nad bivšim igračem Čelsija, ali njihove molbe nisu uslišene.

Konačan rezultat je postavio u 74. minutu Velšanin Geret Bejl, koji je posle dodavanja Luke Modrića šutirao po zemlji za svoj 100. pogodak za Real u svim takmičenjima.

Atletiko je od 80. minuta ostao sa desetoricom na terenu pošto je drugi žuti karton dobio Tomas Parti.