El-Nesiri het-trikom potopio Betis

Primera 10. feb 201914:07 > 18:13
Aitor Alcalde/Getty Images

U prvom meču nedeljnog programa u okviru 23. kola La Lige ekipa Leganesa uspela je da kod kuće pobedi Betis rezultatom 3:0.

Bez obzira na veći posed lopte gostujuće ekipe, domaći tim je u potpunosti nadigrao goste iz Andaluzije, a dominacija je najavljena već na samom startu utakmice kada je El-Nesiri uspeo da stvori dve šanse za domaći tim.

Bilo je samo pitanje trenutka kada će Leganes dati gol, a to se dodilo u 22. minutu kada je El-Nesiri postigao prvi pogodak nakon asistencije iz kornera Džonatana Silve ostavši potpuno sam na drugoj stativi. Uspeo je da uputi udarac, a tom golu je doprineo i Baragan, kojeg je na gol-liniji pogodila lopta.

Samo 14 minuta kasnije El-Nesiri potvrđuje da će biti junak velike pobede domaćih. Sjajan prodor Oskara Rodrigesa sa leve strane nakon oduzete lopte Sidneju da Silvi doneo je asistenciju igraču Real Madrida, koji je na pozajmici u Leganesu, a još jedan gol Marokancu.

Već tada El-Nesiri je učestovao u šest od sedam poseldnjih golova svoje ekipe, jer je bio strelac u četiri i asistent kod dva.

Bilo je očekivano da Betis u nastavku odigra bolje, ali Setijen nije uveo glavne vedete sa klupe, gde su bili i Gvardado i Loran i Kanales i Hoakin. Ulazak mladog Lajnesa nije mogao da promeni mnogo na terenu, pa je Leganes ponovo počeo sa konkrentim napadima.

Brejtvejt je promašio prvu šansu, a nakon toga i Đonatan Silva, ali je konstantno pretila opasnost po golamana Betisa Paula Lopesa.

Tačku na utakmicu stavio je svojim het-trikom El-Nesiri u 66. minutu posle nestvarne kontre, kada je Lopes matiran u tri poteza. Resio je sa svoje polovine našao Brejtvejta, koji je sa centra asistirao El-Nesiriju.

El-Nesiri je postao prvi igrač u istoriji Leganesa koji je postigao het-trik na jednom kolu La Lige.

Do kraja meča Betis je ostao sa igračem manje, pošto je u 80. direktan crveni karton dobio Havi Garsija nakon duela sa Oskarom Rodrigesom.

Bio je to deveti poraz Betisa, pred gostovanje u Ligi Evrope protiv Rena, a Leganes je ponovo sačuvao domaći teren – poslednji put su kod kuće izgubili u septembru od Viljareala.

Nakon pobede Leganes se popeo na 11. mesto tabele i ima 29 bodova iz 23 kola, dok je Betis i dalje na mestu koje vodi u Evropu – na su šestoj poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope, a petoplasirani Hetafe im „beži“ pet bodova.

U narednom kolu Leganes će gosotvati Real Sosijedadu u San Sebastijanu, dok će Betis kod kuće dočekati Alaves.

Duel Valensije i Sosijedada završen je bez pobednika i golova (0:0). Slepi miševi su bili nešto bolji rival na Mestalji u utakmicu u kojoj nije viđeno previše prilika.

Ovim remijem, dve ekipe su ostale na osmom i devetom mestu sa po 31 bodom.

Subotnji program u subotu obeležio je madridski derbi, u kojem je Real slavio protiv Atletika rezultatom 3:1.

Pogledajte REZULTATE i TABELU španske La Lige.