Viljarealu bodovi spasa, Sevilji visi Liga šampiona

Primera 17. feb 201920:23 > 20:32
Richard Heathcote/Getty Images

Fudbaleri Viljareala zabeležili su veoma važnu pobedu u La Ligi, prvu posle tri meseca, pošto su na svom stadionu bili bolji od Sevilje 3:0.

Prednost „žutoj podmornici“, doneo je defanzivac Alvaro udarcem glavom nakon kornera koji je izveo Santi Kasorla u 20. minutu. Najlepši detalj na utakmici viđen je u nadoknadi prvog poluvremena kada je Toko Ekambi završio sjajnu timsku akciju i povisio na 2-0.

Trener gostiju Pablo Maćin, reagovao je na startu drugog poluvremena uvođenjem u igru Visama Ben Jedera i Pabla Sarabije, ali to nije značajnije unapredilo igru tima iz Andaluzije.

Končanih 3-0, postavio je Pedrasa u 86. minutu. Ovo je prva pobeda Viljareala u ligi nakon tri meseca, dok je Sevilja doživela četvrti poraz u nizu na strani. Obe ekipe narednog četvrtka igraju revanš mečeve šesnaestine finala Lige Evrope, nakon što su u prvim utakmicama ostvarile minimalni trijumf.