Pačeko spasao bod Alavesu

Primera 17. feb 201922:40 > 22:50
Aitor Alcalde, Getty Images Sport

U poslednjem meču nedeljnog programa 24. kola La Lige Betis i Alaves podelili su bodove odigravši 1:1, iako su prevashodno domaći imali nekoliko vrhunskih prilika za sva tri boda.

Vodeći gol za domaćina postigao je sjajni Đovani Lo Selso u 15. minutu, a asistirao mu je defanzivac gostiju Maripan. Međutim, Maripan je izjednačio 13 minuta kasnije. Pre toga je upravo Maripan bio akter sporne situacije. Izvukao je loptu sa gol linije, koju je šutirao Hese. Ispostavilo se da je lopta prešla gol liniju, ali umesto da bude 2:0 za Betis, u narednom napadu bilo je 1:1.

Još jedna sporna situacija u drugom poluvremenu. Opet pred golom gostiju. Ruben Buarte je oborio Baragana, za šta je morao da dobije drugi žuti karton, čime bi 40 minuta Betis imao igrača više. I pored toga ekipe iz Sevilje je dominirao. Hese je imao tri vrlo dobra udarca, a najbolju šansu imao je Loren u 89. minutu, ali je Pačeko sjajno intervenisao. Jedinu šansu za Alaves u nastavku imao je Kaleri u 90. minutu. Uhvatio je obećavajući volej sa desne strane, ali je lopta završila tik pored stative.

Alaves se ovim bodom dodatno primakao Sevilji, koja se nalazi na četvrtom mestu koje vodi u Ligu šampiona. Ima tim iz Vitorije 36 bodova, samo bod manje od Sevilje, a njen gradski rival Betis je osmi sa četiri boda manje.