SK

23.02.2019 | 18.04 > 18:25

Šou Lea Mesija za preokret i trijumf Barse u Sevilji

U derbiju 25. kola španske La Lige fudbaleri Barselone savladali su Sevilju u gostima nakon preokreta rezultatom 4:2.

Lionel Mesi

Aitor Alcalde, Getty Images Sport

Lionel Mesi

Veoma važnu pobedu je ostvarila Barselona u Andaluziji, na meču u kojem je gubila sa 1:0 i 2:1. Ipak, ubedljivo najbolji igrač meča na stadionu "Ramon Sančez Pishuan" bio je superstar Barse Lionel Mesi, koji je postigao het-trik uz asistenciju Luisu Suarezu za konačnih 4:2.

Domaćin je došao do prednosti preko Hesusa Navasa u 22. minutu na dodavanje Visama Ben Jedera posle kontranapada, da bi već u 26. minutu Lionel Mesi na spektakularan način udarcem "iz prve" sa 14 metara poravnao rezultat.

Ipak, inicijativa i bolja igra Sevilje rezultovala je novom prednošću u 42. minutu, a strelac je bio Gabrijel Merkado, kome je to bio tek drugi gol u sezoni.

U drugom poluvremenu Barselona je pod vođstvom sjajnog Lionela Mesija preokrenula, te došla do pobede. Argentinac je prvo u 67. minutu ponovo izjednačio rezultat, da bi u 85. minutu doneo vođstvo Kataloncima od 3:2.

U 90+3. minutu se u strelce upisao i Luis Suarez, dok je Mesi asistirao.

Na ovom meču je fudbaler Sevilje Hesus Navas upisao svoj 300. nastup u La Ligi kao starter, ali je ostao u senci Lionela Mesija. Mesi je u svojih poslednjih 20 utakmica u svim takmičenjima protiv Sevilje (od 21) učestvovao sa bar jednim golom (21 gol i 13 asistencija).

Mesi je došao do svog 50. het-trika u karijeri, od čega je 44 postigao u Barseloni, a šest u reprezentaciji Argentine.

Barselona je prva na tabeli La Lige sa 57 bodova, druga je ekipa Atletika sa deset bodova manje i utakmicom manje, dok je Sevilja peta sa 37 bodova.

Utakmica između Alavesa i Selte završena je bez golova (0:0).