Bilbao golom u 42. sekundi do trijumfa

Primera 23. feb 201922:48 > 22:50
David Ramos/Getty Images

Fudbaleri Atletik Bilbaoa savladali su Eibar rezultatom 1:0 u poslednjoj subotnjoj utakmici u okviru 25. kola La Lige, a jedini gol na utakmici viđen je u prvom minutu.

Meč je rešen u 42. sekundi golom Raula Garsije, čime je izjednačio vreme najbržeg postignutog gola svog tima u XXI veku. U isto sekundi strelac je pre deset godina bio Jeste na utakmici sa Osasunom. Najbrži gol u istoriji La Ligi postigao je Ljorente, u osmoj sekundi igrajući za Valjadolid 2008. godine na meču sa Espanjolom.

Povezano

Druga najbolja šansa za Bilbao viđena je u 17. minutu kada je Benjat Ećeberija pogodio okvir gola Asjera Rijezga. Gosti nisu imali mnogo prilika u tom delu utakmice, najbolju je u 34. minutu propustio Kike Garsija.

Kraj prvog poluvremena i početak drugoga obeležio je Iker Munijain, ali ni njegove šanse nisu donele dupliranje prednosti domaćina. Do kraja utakmice, Bilbao je imao još nekoliko prilika preko Injiga Martineza, Oskara de Markosa i Vilijamsa. Na drugoj strani najbolje šanse je propustio Mark Kukurelja u 60. i 61. minutu – jednom je šutirao pored gola, drugi put je pogodio saigrača Serđa Enrika.

Bilbao nema poraz na poslednjih 11 utakmica od dolaska Gaiska Garitana na klupi, a sedmim trijumfom se vratio u borbu za Evropu. Na osmom mestu sada ima 33 boda, dok je Eibar tri pozicije iza sa dva boda manje.

Atletik će u narednom kolu igrati na „Mestalji“ sa Valensijom, bez Benjata koji je dobio peti karton u subotnjem duelu. Eibar će gostovati Selti na „Balaidosu“.