Morata se razgoropadio: Dva gola za pobedu Atletika!

Primera 3. mar 201920:38 > 20:39
Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su Real Sosijedad u San Sebastijanu u 26. kolu La Lige sa 2:0, a oba gola dao je Alvaro Morata.

Španski napadač, koji igra na pozajmici iz Čelsija, prvenac u dresu Jorgandžija postigao je u prošlom kolu, da bi sad ponovo pružio dobru igru i bio strelac.

Morata je mrežu Sosijedada tresao u razmaku od tri minuta. Najpre je u 30. posle kornera Lemara i asistencije Godina sa peterca savladao Ruljija, da bi iskoristio centaršut Kokea i gotovo na identičan način postavio konačan rezultat.

Gosti su do kraja utakmice ostali bez isključenog Kokea, koji je u 62. minutu dobio drugi žuti karton, ali domaći uprkos brojčanoj nadmoći nisu uspeli da ni da ublaže poraz.

Ekipa Čola Simeonea u seriji je od tri pobede i sa 53 boda zauzima drugo mesto. Lider Barsa ima 60, a trećeplasirani Real 48.

Baskijci, kojima je ovo prvi poraz posle 10 takmičarskih utakmica, osmi su sa 35.