Remi Bilbaoa i Espanjola na otvaranju 27. kola

Primera 8. mar 201922:54 > 23:06
Getty Images/Juan Manuel Serrano Arce

Fudbaleri Atletik Bilbaoa i Espanjola igrali su nerešeno 1:1 na "San Mamesu" u prvom meču 27. kola La Lige.

Atletik Bilbao je na svom stadionu bio mnogo bolji rival tokom većeg dela meča, ali je posle primljenog gola na startu, tek u finišu uspeo da izjednači i dođe samo do boda.

Espanjol je došao u vođstvo u 9. minutu kada je Fakundo Fereira, posle asistencije Vu Leija glavom, sa oko deset metara bez problema savladao golmana Jaga Ererina.

Baskijci su imali terensku inicijativu, nekoliko solidnih šansi, ali su u izjednačili tek u 80. minutu preko Raula Garsije.

Sa desnog boka je centrirao Ibai, Garsija je bio najviši u skoku, a lopta je završila u donjem levom uglu gola Espanjola.

Espanjol i Bilbao imaju po 34 boda na 10. i 11. mestu na tabeli La Lige, ali Katalonci imaju bolju gol-razliku.