Minimalac Jorgandžija za nastavak trke sa Barsom

Primera 9. mar 201918:18 > 18:26
Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su Leganes rezultatom 1:0 u meču 27. kola španske La Lige, čime su nastavili trku u šampionatu Španije sa prvoplasiranom Barselonom.

U prvom poluvremenu Atletiko je dominirao, ali nije uspeo da nađe put do mreže odličnog Andreja Lunjina, koji je branio tek treći put ove sezone za Leganes.

Grizman je propustio dve šanse, a po jednu Kalinić i Parti za Atletiko, dok su gosti prvi put zapretili u finišu preko Martina Brejtvajta, kada je intervenisao Oblak.

Ključni momenat se dogodio na početku drugog poluvremena, kada je u 50. minutu štoper Leganesa Kenet Omeruo oborio Anhela Koreu, dok je Saul šutirao sa bele tačke, Lunjin je odbranio, ali je vezista Jorgandžija iz popravnog postigao svoj treći gol u sezoni.

Nakon toga Atletiko je imao još dve sjajne šanse, Parti je dva minuta kasnije pogodio prečku, a 61. minutu je Lemar iz slobodnog udarca pogodio stativu.

Do kraja su domaći odbranili minimalno vođstvo, dok je trener Dijego Simeone odmorio neke od ključnih igrača, kao što je Alvaro Morata.