Hese doneo tri boda Betisu, Selta u problemu

Primera 10. mar 201914:00 > 14:04
Aitor Alcalde Colomer/Getty Images

Fudbaleri Betisa nadigrali su ekipu Selte sa 1:0 u meču 27. kola španske Primere.

U prvom poluvremenu prvog nedeljnog meča španskog fudbalskog prvenstva nije bilo golova.

Betis je bio konkretniji, više je držao loptu u svom posedu, ali gosti nisu uspeli da u prvih 45 minuta stignu do vođstva.

Selta nije imala nijednu ozbiljniju priliku tokom svih 90 minuta.

Gol odluke dogodio se u 80. minutu. Prethodno je udarac Telja zaustavio golman Ruben Blanko, ali je Hese natrčao na loptu i postigao jedini gol na meču, a svoj prvi posle godinu i po dana. Pogodak je potvrđen posle konsultacija sa VAR tehnologijom.

Bila je to peta utakmica bez pobede za Seltu, kojoj sada predstoji grčevita borba za opstanak, pošto je trenutno na 17. poziciji sa 25 bodova.

Prvi meč Selte sa novim trenerom Franom Eskribom nije se završio najbolje po tim iz Viga, a Eskriba će pokušati da popravi lični trenerski učinak, posle otkaza koje je dobijao na klupi Elčea, Hetafea i Viljareala.

Betis je na šestom mestu na tabeli Primere sa 39 bodova, dva manje od Alavesa.