Živi nada o LŠ – Valensiji tri boda u 90. minutu

Primera 10. mar 201918:22 > 18:25
Manuel Queimadelos Alonso/Getty Images

Fudbaleri Valesnije su u drugom meču nedeljnog programa u La Ligi posle velike borbe uspeli da pobede Đironu rezultatom 3:2. ž

Prvi gol postigao je Gonzalo Gedeš u 14. minutu posle asistencije Rodriga Morena. Bio je to prvi gol u sezoni povratnika u startnu postavu gostiju.

Osam minuta kasnije, Đirona je izjednačila preko Ramalja, koji je postigao pogodak glavom, posle dodavanja iz slobodnog udarca kapitena Granelja.

U nastavku, Dani Pareho je sjajnim udarcem sa distance doneo novu prednost Valensiji – igrao se 53. minut. Međutim, Đirona ponovo izjednačuje zahvaljujići realizovanom penalu Kristijana Stuanija desetak minuta pre kraja meča.

Malo pre toga Valensija je ostala sa igračem manje, pošto je isključen Fakundo Ronkalja. Delovalo je da će domaćin sačuvati makar bod, ali je Valensija šokirala sve na Montilibiju golom Ferana Toresa u 90. minutu na asistenciju Kondogbije.

Valensija je šesta na tabeli sa 39 bodova, a Hetafe, koji je u zoni plasmana u Ligu šampiona, im beži šest bodova. Katalonci su 14. sa osam bodova više od timova iz zone ispadanja.