SK

16.03.2019 | 20.36 > 20:39

Novi šok za Atletiko, Bilbao slavi Vilijamsa i Kodra

U meču 28. kola španske La lige, ekipa Atletik Bibaoa pobedila je na San Memesu Atletiko Madrid sa 2:0.

Atletik Bilbao

Getty Images/Juan Manuel Serrano Arce

O lošoj igri gostujućeg tima dovoljno govori podatak da u prvom poluvremenu izabranici Dijega Simeonea nisu uputili šut ka golu Iaga Erarina, što se nikada nije desilo u Simeonovoj eri.

Domaći tim imao je dobru šansu da dođe do prednosti u 34. minutu kada je Ibai Gomez odlično šutirao posle dodavanja Injakia Vilijamsa, međutim taj udarac je odbranio Jan Oblak.

U nastavku utakmice i jedni i drugi su igrali nešto bolje, ali gosti ponovo nisu stvorili neku ozbiljnu šansu za gol, dok su domaći došli do prednosti u 73. minutu kada je rezervista Injigo Kordoba posle duela sa Himenezom uspeo da asistira za osmi gol Injakea Vilijamsa u Primeri.

Da je Himenez bio najslabija karika pokazalo se i u 85. minutu kada je još jedna igrač sa klupe Kenan Kodro odmah po ulasku u igru iskoristio asistenciju Ibaja Gomeza i postavio konačan rezultat meča.

Barselona ima šansu da se pobedom nad Betisom odlepi na 10 bodova prednosti, dok je sada gradski rival, Rival, prišao Atletiku na sva boda.

Fudbaleri Đirone slavili su na gostovanju Leganesu 2:0, a oba pogotka postigao je Portu.

Krilni vezista je precizan bio u 13. minutu na asistenciju Garsije, i 22. kad je uloga dodavača pripala Fernandesu.

Đirona je sad 12. na tabeli sa 34 boda. Leganes je 14. sa jednim manje.