SK

17.03.2019 | 14.14 > 14:17

Dmitrović skrivio penal, Valjadolidov preokret u finišu

SD Eibar

U prvom meču nedeljnog programa 28. kola španske La Lige ekipa Valjadolida slavila je u dramatičnom meču 2:1 na gostovanju protiv Eibara napravivši preokret golovima u 91. i 93. minutu.

Fudbaleri Valjadolida

Denis Doyle/Getty Images

Posle događajima ne naročito bogatog prvog dela igre na stadionu Ipurua, velika uzbuđenja viđena su u nastavku. Eibar je poveo u 54. minutu golom Čileanca Fabijana Oreljane, koji je pogodio na asistenciju Serhija Enrića.

Ipak, šok za domaće usledio je u 90+1. minutu, kada je dosuđen penal za Valjadolid jer je srpski golman Marko Dmitrović u situaciji 'jedan-na-jedan' srušio Antonita. Penal je izveo i pogodio Italijan Danijele Verde. Dmitrović je za taj faul dobio žuti karton.

Potpuna katastrofa za domaće ostvarila se u trećem minutu sudijske nadoknade, kada je Serhio Gvardiola u munjevitoj kontri sam izbio pred Dmitrovića i lukavim šutem po zemlji pogodio mrežu za potpuni preokret.

Valjadolid je tim trijumfom prekinuo seriju od četiri vezana prvenstvena poraza.

Nakon ove pobede Valjadolid se udaljio na četiri boda od Selte koja se nalazi u opasnoj zoni sa 25 bodova, dok je Eibar 11. sa 35 bodova - pet manje od Sevilje koja je na šestom mestu koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

U narednom kolu Valjadolid će na domaćem stadionu dočekati Real Sosijedad, dok će Eibar u Valensiju na gostovanje Levanteu.

U subotu je Atletik Bilbao na San Mamesu naneo još jedan šokantan poraz madridskom Atletiku.

Pogeldajte REZULTATE i TABELU španske La Lige.